ust reklam

23 Nisan 2013 Salı

Ne İzledim # Once Upon A Time #

Televizyon kanallarında türkçe diziler kaynıyor ancak ben Kuzey-Güney dışında hiçbir diziye sadık kalamadım..Hep başladım ama sarmadıkları için bıraktım. Bu nedenle de yabancı dizilere merak saldım, pek çoğumuz gibi.
Netten izlediğim birçok dizi var; The Vampire Diaries ( Vampir Günlükleri), Revenge (şimdilerde Beren Saatin oynadığı tamamıyle aslının kopyası olan dizi yani İntikam), Game of  Thrones ( Taht Oyunları)  ve son olarak da bugün sizlerle paylaşmak istediğim Once Upon a Time ( Bir varmış bir yokmuş) 


Oldum olası fantastik ,masalsı filmleri sevmişimdir. Bu dizi de o bildiğimiz bütün masal kahramanları birarada bulunuyor; Pamuk prenses ve yedi cücelerden tutunda, Pinokyo 'ya, Kırmızı Başlıklı Kız 'dan , Güzel ve Çirkin' e , Alice Harikalar Diyarında 'dan Robin Hood ' a  kadar bildiğiniz hangi kahraman varsa hepsi bu dizide..Ancak öyle güzel bir senaryoyla örülmüş ki konu bütün bu kahramanlar bugüne dünyamıza uyarlanmışlar..
Once Upon a Time ' la benim tanışmam internette bir dizi kanalı vasıtasıyla oldu ancak tesadüf eseri gördüğüm kadarıyla Fox tv ' de türkçe dublaj yapılmış şekilde yayınlanmakta. Gelelim konusuna;

Emma Swan bebekken terk edilmiş ve o da kendi oğlunu terk etmiş ancak oğlu Henry onu buluyor ve onu inandığı masalın içine sokmak için uğraşıyor..
Henry 10 yaşında , Emma'nın alternatif bir dünyadan geldiğine , Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens'in kızı olduğunu inanıyor...
Sahip olduğu masallar kitabına göre,  ailesi Emmayı Korkunç Cadı'nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermek zorunda kalıyorlar. Emma Henry ' nin söylediklerinin deli saçması olduğunu düşünüyor ve asla da inanmıyor.Ancak küçük çocuğun durumundan endişe duyduğu için de onu yaşadığı yere götürdükten sonra bir süre orada yani tüm hikayenin geçtiği Storybrooke ' ta kalmaya karar veriyor.

Yaşadığı süre içinde şüphe duyacağı olaylar gelişiyor. Bu şehirde ki masal kahramanları Kötü Cadı 'nın laneti yüzünden bir zamanlar kim olduklarını hatırlamıyorlar.
Emma ne kadar bilmiyor olsa da  İYİ  ile  KÖTÜ 'nün savaşında kilit isim ancak bunu zamanla farkediyor .
işte dizinin ana karakterleri ve rolleri;


soldan sağa; Kötü Cadı REGİNA (Lana Parilla) ,Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prens'in Kızı EMMA ( Jennifer Morrison) ,Pamuk Prenses Mary Margaret (Ginnifer Goodwin) ve Yakışıklı Prens David (Josh Dallas) 


 İyi Seyirler...

1 yorum:

  1. Bende yabancı dizileri çok seviyorum Banucuğum..Bu ara başka bir blogdan duyduğum ve tavsiye aldığım Sherlock Holmes izliyorum..Bayıldımmmm..Bi bak bakalım sen de beğenecek misin? Bu arada haberin oldu mu bilmiyorum ama ilk çekilişimi yapıyorum, katılmak istersen, öpüyorum,sevgiler....http://www.cosmodemo.blogspot.com/2013/04/veeeeeilk-cekilisimi-yapyorum.html

    YanıtlaSil