ust reklam

4 Mayıs 2013 Cumartesi

Kabullenme için Yoga Çalışması

Bugünkü yazımda kabullenme duygumuza değinmek istedim. Bir çoğumuzun kendimizi ya da beraber yaşadığımız insanları ya da geçmişte yaşadığımız kötü anıları kabullenememe davranışı vardır. Bununla başedebilmek adına aşağıda bir kundalini yoga çalışmasını sizlerle paylaşıcam.

"KİN BESLEMEK , TIPKI BİR ARI TARAFINDAN ÖLÜMCÜL ŞEKİLDE SOKULMAK GİBİDİR"
                                                                                                                                         Anonim

Kin beslemek , geçmişte takılı kalmak bizi sadece acıyla doldurur. Eğer affedebilmeyi beceremezsek bu duygu içimizde büyür büyür ve en sonunda bizi hasta eder. Sürekli olarak gücenme duygusuyla ve yargılamayla yaşamayı seçersek bunun için bedensel bir bedel ödemek zorunda kalırız. Yargılamak ve sürekli bu yargıya takılmak bedenimizde oluşan hastalıklar şeklinde kendini gösterir.

* " EĞER KENDİNİZİ KABUL EDER VE KENDİNİZİ ELEŞTİRMEMEYİ ÖĞRENİRSENİZ, BEDENSEL , ZİHİNSEL VE RUHSAL ANLAMDA GERÇEK SAĞLIĞA ULAŞIRSINIZ."

* " BİRİNİ KABUL ETMEK ONUN SUÇLARINI BAĞIŞLAMAK DEMEK DEĞİLDİR, SADECE , ARTIK ONUN NEDEN OLDUĞU ACI DUYGUSU İLE YANMAK İSTEMEDİĞİNİZ ANLAMINA GELİR. KENDİNİZİ ÖFKENİN ESARETİNDEN KURTARMAK İÇİN BİR BAŞKASINI KABUL EDERSİNİZ."

* EGZERSİZ "ÇÖMELME YA DA KARGA POZİSYONU "

1. Bacaklarınızı bir omuz boyu ya da biraz daha genişçe açın. İdealde , ayaklarınız tam karşıya bakmalıdır, fakat dışa doğru açmak daha kolay geliyorsa öyle de tutabilirsiniz. Bu hareketi kolayca yapamayan kişiler , sırtlarını bir duvara verebilir ve aşağı doğru kayarak bu pozisyonu alabilir.


2. Çömeldiğinizde ellerinizi kavuşturun ve kollarınızı öne doğru uzatın.

3. Sanki ufuktaki bir noktayı gösterir gibi işaret parmağınızı ileri uzatın.

4.Gözlerinizi onda bir oranında kısın ve dengenizi korumak için , ilerideki bir noktaya doğru bakın.

5. Ağzınızı açın , dilinizi dışarı doğru çıkarıp uzatın ve ağzınızdan nefes alıp verirken belinizi de bu nefese uydurarak, ileri ve geri bir pompa gibi oynatın. Bu , köpeklerin nefes alıp vermesine benzer.

6. Bu şekilde bir dakika durarak başlayın ve bu süreyi üç dakikaya dek çıkarın.

ETKİLERİ :

Bu duruş, omurganın alt kısmını tamamen açar ve yerle bağlantıya geçmenizi sağlar. Bacak ve uyluk kaslarınız ile rektumdaki kasları güçlendirir.
            

* İnsanın Sekiz Yeteneği "Gurmukh"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder