ust reklam

29 Ocak 2016 Cuma

GÖZ MAKYAJ TEMİZLEYİCİLERİ KARŞILAŞTIRMASI

Göz makyajını tüm kadınlar seviyoruz değil mi? Yani en makyajı sevmeyenimiz bile ki ,o kişilerden biri de benim , bir rimelin nasıl da bakışları canlandırdığını farketmiştir sanırım.
Ama her güzel şeyin zor bir tarafı var. O rimeller sürülmesine sürülüyor da gözlerden temizleyene kadar fena hırpalanıyor o gözler :(
Evet ben bu konudan çok rahatsızım bu nedenle bir çok göz makyajı temizleyicisi denedim.
 Bugün de onlardan ikisi hakkında ki yorumumu sizinle paylaşmaya karar verdim.

Bunlardan ilki büyük ümitlerle kullanmaya başladığım ama hayal kırıklığına uğradığım Neutrogena göz makyajı temizleyicisi; bu ürünün özelliği çift bazlı oluşu , çalkalanınca aktif hale geliyor.
-Ürün suya dayanıklı göz makyajını ve rimeli bile zorlanmadan ve gözünüzü acıtmadan çıkardığını vaat ediyor !!!
Birincisi kesinlikle onca ovalamaya tekrar tekrar pamuk değiştirip ürünü yenilememe rağmen şimdiye kadar kullandığım en çok gözümü acıtan ürün oldu .Yani temizlenmeyince defalarca uğraşıyorsunuz ve inanın çok sinir bozucu oluyor.
-İkinci vaat de yağlı bir kalıntı bırakmadığı yönün de ki  bu kısım doğru ancak ürünün içeriğindeki madde göz çevremin daha da kurumasına sebep oldu.
Bu ürünü kullanıp sevenlerin de olduğunu gördüm ancak ben memnun kalmadım ve makyajı temizlicem diye gözlerimin canına okundu maalesef :(
Elbette bir daha almayı düşünmediğim bir ürün . Elveda Neutrogena üzgünüm uyum sağlayamadık .

Gelelim ikinci ürünümüze ;
Şu an hala kullanmaya devam ettiğim ve memnun olduğum ürünse Avon' un göz makyajı temizleme losyonu.Gözlerimi ovalamak zorunda kalmıyorum , bir parça pamuğa yeterli gördüğüm miktar da alıyorum ve bir iki geçişte göz makyajımı temizleyebiliyorum.
Avon' un göz makyajı temizleme losyonundan çok memnun kaldım ve biter bitmez tekrar almayı düşünüyorum.

Bunların dışında badem yağıyla da göz makyajınızı nazikçe temizleyebilirsiniz.Hatta saf zeytinyağı da bu iş için birebir. Evde göz makyajı temizleyicisi olmadığı zamanlarda ben de uyguladım.
Gözlerimiz özellikle en ince en hassas derimizin olduğu bölüm ve elbette hassas bir bakım gerektiriyor. Ovmadan hırpalamadan gerekli özeni göstererek ve tabii kendimiz için iyi olduğunu düşündüğünüz ürünlerle gözlerinizde ki makyajı temizleyebilirsiniz. Ancak hangi ürünü kullanırsanız kullanın göz makyajınızı temizledikten sonra göz çevreniz de temizlik ürününün kalıntısının kalmaması için muhakkak ılık suyla durulamayı ihmal etmeyin.


Sevgi ve güzellikle...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder